Даен (Phalaenopsis White) S

3000 ден

Мини декоративна градина за ентериер која е дел од Јапанди колекцијата на рачно изработени бетонски градини и садови за растенија – Concrete Gardens and Pots на Indoor Garden. Композицијата е аранжирана во уникатен сад изработен од природни материјали и бетон кој му дава посебен шарм на просторот.

Симболика: Симбол на восхит, љубов и елеганција. Идеален избор за луѓето кои ве инспирирале.

Нема на залиха

Опис

Садот е исклучително издржлив, долготраен и лесен. Изработен е рачно од мешавина на бетон и природни материјали. Садовите се дел од Јапанди колекцијата на рачно изработени бетонски градини и садови за растенија – Concrete Gardens and Pots на Indoor Garden кои се изработени во неколку големини и форми.

Јапанди колекцијата е совршен спој на едноставноста, минимализмот и природата, која создава мирна и топла средина. Значењето на оваа колекција поаѓа и е инспирирана од Јапанди стилот на уредување ентериер.

Димензии на садот

  • Висина: околу 8 cm
  • Дијаметар: околу 8 cm

Начин на одржување

  • Светлина: индиректна сончева светлина
  • Полевање: Полевање на секои 1-2 недели. За идеална нега препорачуваме да истражите и да навлезете во препораките од корисници споделени на социјалните медиуми и интернет.

Информации за доставата

Испораката во околината на Скопје и останатите градови во државата е бесплатна.

Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.