Зен Асаи

1200 ден

Уникатен, бетонски сад кој му дава посебен шарм на просторот. Садот е исклучително издржлив, долготраен и лесен. Изработен е рачно од мешавина на бетон и природни материјали. Садовите се дел од Јапанди колекцијата на рачно изработени бетонски градини и садови за растенија – Concrete Gardens and Pots на Indoor Garden кои се изработени во неколку големини и форми.

Името на садот потекнува од јапонскиот збор Asai кој значи плитко, кој е најплиткиот сад од оваа колекција.

Опис

Јапанди колекцијата е совршен спој на едноставноста, минимализмот и природата, која создава мирна и топла средина. Значењето на оваа колекција поаѓа и е инспирирана од Јапанди стилот на уредување ентериер.

Инспирацијата за Мини Зен градините на Indoor Garden потекнува токму од Класичните Зен градини.

Класичните Зен градини се создадени во храмовите на Зен будизмот во Кјотo. Тие се наменети да ја имитираат природата и служат како помош за медитација.

Цртањето на бранови во песокот се практикува за подобрување на концентрацијата и смирување на умот. Варијациите на линиите во песокот се креативен и инспиративен предизвик.

Димензии на садот

  • Висина: околу 6 cm
  • Дијаметар: околу 27 cm

Информации за доставата

Испораката во околината на Скопје и останатите градови во државата е бесплатна.

Време на испорака: 2-20 дена во зависност од производот.